עיר דוד בירושלים

עיר דוד, טיולים בירושלים

על דוד המלך שמעת?

כנראה שכן…

אז "עיר דוד" נקראת על שמו של דוד המלך, בה קבע את בירתו ושם גם נקבר לאחר פטירתו. המקום חודש ושומר בתקופה האוטמאנית בישראל, והיום הוא חלק משכונת וואדי חילווה בסילוואן/ כפר שילוח (שכונה מעורבת במזרח ירושלים).

מיקום האתר

האתר ממוקם על גבעת העופל, מעל 700 מטרים מעל הים בין גיא בן הינום לנחל קידרון.

עיר דוד היא חלק מהגן הלאומי "סובב חומות ירושלים" הקלאסית ומנוהל על ידי רשות הטבע והגנים ועמותת אלע"ד הפועלת לחיזוק הקשר בין היהדות לירושלים של ימינו.

האתר הזה מומלץ לכל מי שאוהב טיולים עם ניחוח ירושלמי עתיק

מה אפשר לעשות בעיר דוד

הקרקע עצמה היא קרקע חקלאית. בעבר העיר הייתה בעלת פוטנציאל כלכלי גדול מאוד, אך מוגבלת בשטחה. הקרקע זמינה לחקלאות, ונעשו בה הרבה מאוד למצוא שרחדחפ מהתקופה הכלכוליתית.

על פי המקרא, הרי ירושלים ב"תקופת השופטים", היו מחולקים בזמן מלכות שאול למספר יחידות .נחל שורק היה הגבול בין נחלת יהודה לבנימין.

עיר דוד, נמצאת בשטח שמצפון לנחל שורק. בעבר ירושלים הייתה עיר יבוסית, אך הפכה לישראלית כאשר נכבשה על ידי דוד ויואב בן צרויה בשנת 1006 לפני הספירה.

בעיר דוד ישנם סיורים מומלצים על ידי מורי דרך ומדריכים מוכרים, וביקורים עצמאיים. אפשר להיכנס לגן הארכיאולוגי של מרכז דוידסון, שם תרגישו שאתם במסע בזמן לימי ירושלים לפני שהפכה לעיר מודרנית בעולם המערבי, לבקר בשרידי הבתים ובתי העסק שהיו ברחובות, ולרדת ולעלות במדרגות שבנה לא אחר מאשר הורדוס עד לרחבת בית המקדש.

בנוסף תהנו מפינת הכותל, כדי לראות את אחרוני המורדים בערב חורבן בית המקדש, פעמון הזהב, החרב הרומית וכלי הבישול של אותה התקופה, כמעט 2000 שנה אחורנית, סיור בעיר דוד המקראית למי שמחבב את התקופה התנ"כית והדובדבן שבקצפת, מופע לילי של עיר דוד תחת כיפת השמים.

הנה קטע קצר משם:

סיכום:

אם אתם חובבי טיולים תנכ"יים, מומלץ מאוד, יש בעיר אווירה שונה ממה שאנחנו רואים היום גם מירושלים עצמה, קצת כדי לתת לנו פרופורציות באמת איך חיו בתקופה ההיא.

מתאים למשפחות, ליחידים, עם קבוצות או בלי, ותתכוננו ללכת הרבה!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *